Лакування

Лакування поліграфічної продукції — це один з найпоширеніших видів післядрукарської обробки. Популярність лакування пояснюється широкими можливостями декорування, створення незвичайних візуальних ефектів та надійної захисної функції поліграфічних виробів. Лакування може бути суцільним або вибірковим. При суцільному — все друковане поле покривається лаком, при вибірковому — лак використовують для виділення деталей. Для лакування може застосовуватися глянцевий або матовий лак. Глянцевий лак підсилює ефект кольору, яскравості і надає більш барвистий вигляд. Матовий лак на поліграфічних виробах допоможе уникнути відблисків і продукція буде виглядати елегантно.

Основні види лакування


ОФСЕТНИЙ ЛАК

(масляний лак)

Відмінними рисами офсетного лакування є велика швидкість нанесення лаку і незначна товщина покриття, як правило, не підвищує щільність паперу. Досить недорогий вид лакування друкованої продукції.


ВОДОДИСПЕРСНИЙ ЛАК

Особливість лаку полягає в тому, що друкований аркуш після його нанесення не потребує довгої сушки та практично відразу готовий до подальшої післядрукарської обробки. Також варто відзначити, що ці лаки прискорюють фіксацію фарб на друкованому матеріалі і не жовтіють з часом.


UV-ЛАК

Відмінними рисами UV-лаку від лаків інших видів є те, що цей лак забезпечує дуже високу щільність плівки, яку навіть можна порівняти з ламінуванням.