Тиснення

Тиснення – це процес нанесення рельєфного зображення на матеріал із застосуванням тиску. Залежно від сили тиску і щільності матеріалу розрізняють плоске і об'ємне тиснення, в залежності від температури процесу — холодне і гаряче тиснення, а застосування спеціальної матриці дозволяє зробити об'ємні об'єкти випуклої форми (конгревне тиснення або конгрев). Крім того, можна проводити тиснення як без нанесення кольору зображення (сліпе або блінтове тиснення), так і з застосуванням спеціальної плівки (фольги) для отримання кольорового відбитка (тиснення фольгою). У всіх випадках для проведення тиснення потрібне виготовлення кліше. Його форма і властивості залежать від обраного способу тиснення. Сам процес проводиться за допомогою преса. Щоб правильно дібрати вид тиснення необхідно врахувати безліч чинників: матеріал виробу, його фізико-хімічні характеристики; сферу застосування продукції; бажаний дизайн (сувеніри, ексклюзивні подарунки, емблеми).

Основні види тиснення


КОНГРЕВНЕ тиснення

При конгревному тисненні кінцевий малюнок може бути багато або однорівневим (всі складові картинки мають однакову висоту і лежать в одній площині); багаторівневий конгрев виглядає більш презентабельно, але вимагає високоякісного кліше. Використовується для барвистого та ексклюзивного оформлення візиток, обкладинок для документів й книг, сувенірної продукції (календарів, листівок).


БЛІНТОВЕ тиснення

Дане тиснення зазвичай використовується без

застосування фарб, але іноді між штампом, що здійснює друк, і матеріалом закладається фольга або спеціальна плівка. Блинтове тиснення забезпечує чіткий якісний друк найдрібніших деталей. Використовуеться при оздобленні шкіряних виробів, нанесенні фірмових емблем, оформленні обкладинок й палітурок (дипломи, книги, посвідчення, свідоцтва, перепустки).


тиснення ФОЛЬГОЮ

Являє собою операцію нанесення фольги у вигляді окремих букв або певних областей. Це надає ефект сріблення або позолоти, але може бути використана фольга іншого кольору — червоного, зеленого, синього, жовтого та ін. Тиснення фольгою дозволяє надати готовій продукції більш дорожчий та витончений зовнішній вигляд. Дуже гарно виглядає тиснення на дизайнерському папері та пластику.